Українці святкують перемогу національної збірної в Глазго

Українські вболівальники перед матчем 1 червня у Глазго, Шотландії (Фото: Марія Романенко)

Перемога української збірної над Шотландією стала більше ніж футбольною перемогою.

По-перше, матч між двома країнами 1 червня на стадіоні Хемпден Парк у Глазго став першим змагальним поєдинком української команди після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого. По-друге, і для українців, які змогли добратися до Глазго 1 червня, і для українців, які дивилися гру вдома в Україні, ця подія стала святом єдності та підйому духу.

Майже 50 тисяч вболівальників зібралися на шотландському стадіоні. Серед них українка з Тернополя Вікторія та її чоловік Кларк Гілліс. Але сьогодні вони по різні сторони барикад, адже Вікторія вболіває за українську команду, а Кларк – за рідну шотландську.


1.jpg
Українка Вікторія Гілліс та шотландець Кларк Гілліс перед футбольним поєдинком між Україною та Шотландією 1 червня у Глазго, Шотландії. (Фото: Марія Романенко)
“Багато шотландських фанатів бояться позитивної уваги до України і це не дуже приємно. Мені здається, вони дивляться на цю ситуація лише з шотландського боку. Але Україна тут не для жалості. Вони хочуть перемоги над нами сьогодні, над Уельс у неділю та потрапити до ЧС-2022. Вони не хочуть, щоб інша команда просто здалася”, - сказав Кларк.

Вікторія зазначила, що також хоче чесної перемоги та святкування з іншими українцями.

“Я сподіваюсь на справжню перемогу”, - заявила вона.

Багато українських вболівальників почали збиратися разом задовго до матчу. У місцевому барі Walkabout була організована зустріч для українців о 12:00.

Серед українців прийшли Ольга та її батько. Для того, щоб бути в цей день тут, вони перетнули кордон з рідного міста Львова до Польщі. Потім добралися до Кракова і вилетіли літаком до Глазго. **

3.jpg
Ольга (ліворуч) та її батько (другий ліворуч) приїхали подивитися поєдинок наживо в Глазго зі Львова. (Фото: Марія Романенко)
У Львові Ольга володіє туристичною агенцією, яка влаштовує тури для фанатів українською збірної. У довоєнні часи українці разом приїжджали цілими групами на футбольні матчі. Сьогодні Ольга з батьком приїхали лише вдвох. Біля Хемпден Парку стоять продавці футбольної атрибутики. Більшість з них також торгують українськими прапорами.

Перед грою, українські вболівальники спершу мали обміняти свої сертифікати, отримані після придбання квитків онлайн, на паперові футбольні квитки.

Біля стадіону можна почути українську мову та побачити жовто-блакитні стяги та навіть рожеві панамки у стилі переможців Євробачення-2022 Kalush Orchestra.

7.jpg
Українці стоять в черзі до стадіону Хемпден Парк у Глазго, Шотландії 1 червня, 2022 року. (Фото: Марія Романенко)
Після цього близько 2000 тисяч українських вболівальників займають свої місця в українському секторі.

11.jpg
Українці роблять селфі перед поєдинком між Україною та Шотландією 1 червня, 2022 року, у Хемпден Парк, Глазго, Шотландії. (Фото: Марія Романенко)
Матч пройшов досить емоційно для українців. Україна перемогла з рахунком 3-1. Після перемоги українка Марія ділиться позитивними враженнями.

“Дуже гарні враження. Ми не сильно завзяті вболівальники, але нам дуже сподобалось. Дуже гарний настрій у наших українців, патріотичний. Тому тепер поїдемо в Кардіфф!” - сказала вона.

14.jpg
Українська вболівальниця Марія з двома доньками біля стадіону Хемпден Парк у Глазго, Шотландії 1 червня, 2022 року. (Фото: Марія Романенко)
Позитивний настрій після футбольного матчу був не у всіх. Для шотландських фанатів програш означає, що країна не проходить до ЧС-2022.

Але більшість з них віддають шану українцям і кажуть, що програвати Україні під час війни – не соромно.

16.jpg
Шотландський вболівальник тисне руку українській вболівальниці після перемоги України над Шотландією на стадіоні Хемпден Парк у Глазго, Шотландії 1 червня, 2022 року. (Фото: Марія Романенко)

Newsletters